I’m on Patreon, will you become my sponsor?

I’m on Patreon, will you become my sponsor?

We have set up an account on patreon. You can enjoy exclusive content, backstage videos, livestreams with private events, photos from behind the scenes. Thanks to the subscription, you will get a perfect view of the DJ’s life and many more.

BACK TO THE ROOTS – projekt na který není potřeba dvě miliardy

BACK TO THE ROOTS – projekt na který není potřeba dvě miliardy

Cílem projektu je poukázat na klenoty České přírody v kombinaci s melodramatickou hudbou Dj Kao Oui a speciálních hostů či partnerů. Natáčení  livestreamu probíhá bez publika, tím se vylučuje zbytečný hluk a celé natáčení je zaměřené na záběry okolního prostředí a krásná panoramata za východu či západu slunce. Dejte nám šanci.

Podpora Českého Turismu aneb BACK TO THE ROOTS

Podpora Českého Turismu aneb BACK TO THE ROOTS

Během karantény jsem měla asi trochu jiný příběh než mnoho ostatních. Nebyla jsem zavřená doma, ale mohla běhat v prázdném lese, nekoukala doma v bezpečí na televizi ale vytvořila si záhon a začala zahradničit.
Neustále se sluchátkama na uších jsem se v hlavě vyrovnávala s tím, že letošní rok a možná ani ten další už nebude takový jaký měl být. Že už vlastně celý ten svět ve kterém jsem tak dlouho nějak proplouvali nikdy nebude jako dřív.

It’s time for COMEBACK, but before …  an apology

It’s time for COMEBACK, but before … an apology

And now enough of the negative. The positive thing is that I have closed this chapter in myself so I can move on. I don’t want to go back to where I left off, let’s say the last six months of my career haven’t been nice. I became a totally disgusting person in despair. It wasn’t me, which I unfortunately found out over time.

Hope, Love, Health & MUSIC!

Hope, Love, Health & MUSIC!

It’s amazing how people get together when everything really goes to the hell. From my personal belief I do not use the term Apocalypse, because it has not yet occurred in my opinion. At least not here in the Czech Republic. It is obvious now that the music...
The most modern club in Prague. Epic was epic!

The most modern club in Prague. Epic was epic!

Epic is Prague’s most modern multi-genre music club with focus on electronic dance music. You’ll find the club at Revoluční 3, just a short distance from Dlouhá street. Twenty-five hundred square metres are spread over 3 underground floors, with 2 floors for guests and one for technical equipment.

5 Life Lessons I Learned From Being a DJ by Liz Ohanesian

5 Life Lessons I Learned From Being a DJ by Liz Ohanesian

It sounded like a joke. There was no way that my favorite DJ, Jason Lavitt, was trying to reach me. He was the tall guy in the booth who would make us dance at the goth club Helter Skelter, with big helpings of Marc Almond and a dash of The Nightmare Before Christmas soundtrack. I was just an anonymous girl in black, on a dance floor that was always veiled in red lights and cigarette smoke.

Pin It on Pinterest